|
|
|
Leg 1 | Tuesday 28-Feb-1989 |
|
15:00 | SS1 | Estoril | 5.50 km | |
|
| Wednesday 1-Mar-1989 |
|
10:25 | SS2 | Montejunto | 9.60 km | |
13:36 | SS3 | Figueiro dos Vinhos | 20.50 km | |
14:15 | SS4 | Chimpeles | 12.60 km | |
14:44 | SS5 | Campelo | 10.50 km | |
15:21 | SS6 | Serra da Lousa | 25.00 km | |
16:56 | SS7 | Arganil | 12.70 km | |
20:23 | SS8 | Caramulo | 14.10 km | |
20:53 | SS9 | Prestimo | 11.90 km | |
21:38 | SS10 | Oliveira de Frades | 8.40 km | |
22:09 | SS11 | Freita | 24.20 km | |
22:47 | SS12 | Arouca | 22.30 km | |
| | Leg 1 total: | 177.30 km | |
|
Leg 2 | Thursday 2-Mar-1989 |
|
12:25 | SS13 | Fafe - Montim 1 | 6.70 km | |
12:38 | SS14 | Fafe - Lameirinha 1 | 10.10 km | |
12:55 | SS15 | Fafe - Lagoa 1 | 7.70 km | |
14:45 | SS16 | Arcos - Portela | 26.50 km | |
15:50 | SS17 | Sao Lourenco | 26.40 km | |
17:05 | SS18 | Ponte de Lima | 16.80 km | |
| | Leg 2 total: | 94.20 km | |
|
Leg 3 | Friday 3-Mar-1989 |
|
07:55 | SS19 | Fafe - Montim 2 | 6.70 km | |
08:08 | SS20 | Fafe - Lameirinha 2 | 10.10 km | |
08:25 | SS21 | Fafe - Lagoa 2 | 7.70 km | |
08:55 | SS22 | Cabeceiras - Sao Nicolau | 13.60 km | |
10:30 | SS23 | Carvalho de Rei | 10.90 km | |
10:55 | SS24 | Aboboreira | 20.90 km | |
13:50 | SS25 | Armamar | 9.30 km | |
15:10 | SS26 | Covelo de Paiva 1 | 15.40 km | |
15:50 | SS27 | Viseu 1 | 20.80 km | |
17:10 | SS28 | Covelo de Paiva 2 | 15.40 km | |
17:50 | SS29 | Viseu 2 | 20.80 km | |
| | Leg 3 total: | 151.60 km | |
|
Leg 4 | Saturday 4-Mar-1989 |
|
05:48 | SS30 | Arganil - Fajao 1 | 32.50 km | |
06:40 | SS31 | Porto da Balsa 1 | 14.80 km | |
07:48 | SS32 | Arganil - Fajao 2 | 32.50 km | |
08:45 | SS33 | Porto da Balsa 2 | 14.80 km | |
09:32 | SS34 | Pescansecos | 11.40 km | |
10:58 | SS35 | Pampilhosa da Serra | 12.90 km | |
11:30 | SS36 | Amoreira | 16.00 km | |
16:05 | SS37 | Abrantes | 15.30 km | |
17:20 | SS38 | Coruche | 20.30 km | |
| | Leg 4 total: | 170.50 km | |
| | Rally total: | 593.60 km | |
|
|
|